sobota, 14 marca 2015
W kulkach

Agat dendrytowy w kulkach

sobota, 03 stycznia 2015
Maszyna ruszyła, już nikt nie zatrzyma...

Wolę wisiory. Albo naszyjniki. Pierścionki - ewentualnie. Jednym słowem prace, które nie wymagają symetrii i powtarzalności.

Retro glamour

Filigree in bloom


poniedziałek, 23 kwietnia 2012
...

Zmęczona i smutna.

W tych przykrych okolicznościach prezentuję moje najnowsze dziecko. Pomysł który chodził za mną od dawna. Fuzja decoupage i technik złotniczych. Porcelanowy kaboszon ozdobiłam i oprawiłam własnoręcznie.

Podoba się?

wtorek, 13 marca 2012
Onyks retro na szyję

Do wczorajszych kolczyków jeszcze delikatny, klasyczny wisiorek. Lubię ten wzór. Sądzę, że powstanie jeszcze w innych wersjach kolorystycznych.

poniedziałek, 20 lutego 2012
Kobiety lubią duże p...

...palniki :D

Na razie moja współpraca z takowym dużym Porządnym Palnikiem była jednorazowa i ograniczyła się do wczorajszego wieczora. W dodatku musiałam się spieszyć nim karoca zamieni się w dynię ;) Muszę przyznać... że był OGIEŃ, a standard pracy totalnie inny. Kiedy zobaczyłam, że nagrzanie wielkiego kawała blachy trwa raptem kilka sekund... zaczęłam dosłownie kwiczeć z radości (jakkolwiek określenie "kwiczeć" nijak nie przystoi aspirującym arhhtystom ;) )

wtorek, 07 lutego 2012
Z perłą

Oto proszę Państwa - biżuteria z resztek. Z resztki ozdobnej taśmy, której było tak mało, że jedyne co dało się oprawić to właśnie perłę. Z resztek drutów... Z resztek lutu... Jednak nie to jest najciekawsze - najciekawsze jest to, że jest to MOJA WŁASNA BIŻUTERIA :D Do tej pory zrobiłam coś dla siebie tylko raz i była to chainmaillowa bransoletka. Teraz mam też wisiorek :) Co prawda długo biłam się z myślami (i wciąż jeszcze nie przestałam ;) ) ale mam wrażenie, że jeśli nie zostanie mi odebrany siłą, to raczej trafi do mojej prywatnej kolekcji :)

poniedziałek, 16 stycznia 2012
Wnioski

Wnioski są takie, że przy tak dużych pracach MUSZĘ mieć lepszy palnik. Lepszy niż ten za 6 złotych z Castoramy ;)

poniedziałek, 09 stycznia 2012
Medalion

Ostrzegałam - jeszcze nie skończyłam z wisiorami ;)

Mnie on przypomina jakieś folkowe wzory. Ale mogę się mylić :)

\

sobota, 07 stycznia 2012
Retro Romantic

Nie ukrywam, że po drodze mi ostatnio bardziej z wisiorami i kolczykami wkrętkami, niż z innymi formami. Wszystkich znudzonych pragnę zapewnić, że stan ten na razie nie ulegnie zmianie, bo w zanadrzu czeka jeszcze parę propozycji z tej serii.

Sillimanit i srebro. W moim ukochanym retro-romantyczno-kwiatowym stylu :)

piątek, 06 stycznia 2012
BaRock!

Barokowo-rockowy wisior z onyksem i granatem :)

I jeszcze utwór z którego pochodzi inspiracja dla tegoż wisiora :) A w szczególności dla jego nazwy :)

 
1 , 2 , 3